Bemutatkozás

Tóth Eliza vagyok, jelenleg az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájának első éves hallgatója, egyéni vállalkozó.



Felsőfokú tanulmányaimat Győrben kezdtem, egészségfejlesztés szakon, 2013 őszén. Viszonylag rövid idő alatt kiderült, hogy a fiziológia (élettan)  közel áll hozzám, így elkezdtem mélyebben foglalkozni ezen tudományterülettel.


Prof. Dr. Ihász Ferenc szakmai irányítása mellett teljesítménydiagnosztikai kutatásokat végeztem, melynek elismeréseként 2017 novemberében Pro Scientia Aranyérmet vehettem át a Magyar Tudományos Akadémián.


Ahhoz, hogy képes legyek aktív, egészségorientált szabadidő kultúrát kialakítani, és a lakosság életmódját pozitív irányba befolyásolni, az alapképzés elvégzése után az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán folytattam tanulmányaimat, rekreáció mesterszakon.

Hogy mit is jelent a rekreáció valójában? Fogalma viszonylag tág, jellemzően a szabadidő kulturált eltöltési formáját, azon belül is a jó közérzet, a jóllét, a jó minőségű élet megteremtését, kialakítását jelenti.

Napjainkban a pszichés zavar a negyedik legsúlyosabb egészségügyi probléma, ami a jelenkori embert sújtja. Azonban becslések szerint 2020-ra a depresszió a második egészségkárosító tényezővé válhat a szív- és érrendszeri megbetegedések után (WHO).

A rendszeres, optimális intenzitású fizikai aktivitással, prevenciós tevékenységekkel az ún. "civilizációs betegségek" megelőzhetőek, kezelhetőek.



Ismereteim bővítése céljából a tanulmányaimat az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájában folytatom, ahol az egészséges emberi viselkedés és a pszichológiai jelenségek (észlelés, tanulás, érzelmek) élettani alapjaival, illetve a kettő összefüggéseivel foglalkozom.


Az iskolarendszerű képzések mellett számos- mozgás-és masszázsterápiás- tanfolyamot elvégeztem (pl. svéd-és frissítő masszőr, Kinesiotape tanfolyam, gerinctorna).


Célom, hogy az évek során szerzett elméleti és gyakorlati ismereteimmel minél több embernek segíthessek az egészséges életmód kialakításában, és hozzájáruljak az egyének életminőségének javulásához.

Hiszen "az egészség nem minden, de az egészség nélkül minden semmi" /A.S./


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el